الماس خاورمیانه هدایت

 4776 483 - 0990 | 1914 8612 - 021

آنیت کبیر | Anıtkabir

همیشه در کنار نام هر کشوری، نام یکی از شخصیت های تاریخ ساز آن کشور نیز در ذهن انسان تداعی می شود، در کنار نام کشور ترکیه نیز همیشه نام مصطفی کمال آتاتورک می درخشد. آتاتورک بنیانگذار جمهوری سکولار ترکیه می باشد که بسیار به کشور ترکیه خدمت کرد و نزد مردم این کشور نیز بسیار محبوب می باشد. آرامگاه آتاتورک که به آنیت کبیر معروف است در قسمت مرکزی شهر آنکارا قرار گرفته است. در ادامه با آژانس الماس خاورمیانه هدایت همراه باشید تا اطلاعات بیشتری از این آرامگاه را در اختیارتان قرار دهیم.

یکی از نماد و سمبل های شهر آنکارا، آنیت کبیر می باشد که بلافاصله پس از خروج از فرودگاه آنکارا قابل مشاهده است. این آرامگاه با قرارگیری بر روی تپه ای با نام آنی تپه، پس از قلعه آنکارا، دومین نقطه مرتفع شهر می باشد. در سال 1938 که مصطفی کمال آتاتورک از دنیا رفت به طور موقت او را در موزه مردم نگاری آنکارا دفن کردند و در فراخوانی بین المللی از معماران خواستند که آرامگاهی با الزام شخصیت آتاتورک و ملت ترکیه طراحی کنند که پس از بررسی 49 طرح، در نهایت طرحی مشترک از پروفسور امین اونات و دکتر ارهان آردا برگزیده شد.

آنیت کبیر در سال 1953 تکمیل و در همان سال پیکر آتاتورک به آنجا منتقل شد. برای دسترسی به این آرامگاه، مسیری باشکوه در نظر گرفته شده که با بالا رفتن از پله ها، به گروهی از مجسمه ها می رسید که در پشت آنها جاده ای با نام شیر کشیده شده که در سرتاسر این جاده مجسمه 24 شیر هیتی به چشم می خورد که نمادی از آرامش و قدرت هستند. انتهای این جاده به میدان پیروزی منتهی می شود که آرامگاه در سمت چپ آن واقع شده است.

پیکر مصطفی کمال آتاتورک داخل تالاری هشت گوشه قرار دارد.

در پس مقبره آتاتورک، موزه و کتابخانه آتاتورک نیز قرار دارد که کتاب هایی متعلق به وی و به زبان های ترکی و خارجی وجود دارد. این کتب و دست ‌نوشته‌های آتاتورک، یک آرشیو بزرگ و با ارزش محسوب می‌شوند. آنیت کبیر شبها درخشش خاصی دارد. ساعت بازدید از آرامگاه آتاتورک از 9 صبح تا 5 بعد از ظهر می باشد که در تور آنکارا می توانید از آن بازدید کنید.

تمامی حقوق وب سایت محفوظ می باشد کپی رایت 2020 | طراحی وب سایت توسط دارکوب