الماس خاورمیانه هدایت

 4776 483 - 0990 | 1914 8612 - 021

قلعه آنکارا | Ankara Castle

آنکارا، دومین شهر بزرگ ترکیه و پایتخت سیاسی این کشور است که بناهای تاریخی بسیاری را در خود جای داده است. گردشگران تور آنکارا در سفر به این شهر می توانند از آثاری متعلق به قرون مختلف بازدید کنند. یکی از جاذبه های گردشگری آنکارا که از قرون وسطی باقی مانده، قلعه آنکارا می باشد که در ادامه آژانس مسافرتی و گردشگری الماس خاورمیانه هدایت به معرفی این جاذبه گردشگری می پردازد.

قلعه آنکارا با قدمتی متعلق به امپراتوری رومی، سلجوقی و عثمانی، به دور از شلوغی های پایتخت، بر روی تپه ای  با دیواره های بلند قرار گرفته است. دیواره های خارجی قلعه صاف و مستطیل شکل و دیواره های میانی دایره ای شکل هستند. تاریخ دقیقی برای ساخت قلعه آنکارا مشخص نیست اما می توان گفت که بنای اولیه آن پیش از میلاد مسیح ساخته شده است. قلعه آنکارا که در طول تاریخ بارها مورد حملات مختلف قرار گرفته، هر بار بازسازی شده و برای آخرین بار در سال 1832 به دست ابراهیم پاشا مورد بازسازی قرار گرفت. برای رسیدن به قلعه باید کمی در سربالایی پیاده روی کنید اما با رسیدن به بالای آن می توانید چشم انداز بینظیری از شهر آنکارا را ببینید.

برای ورود به قلعه می توانید از دو ورودی استفاده کنید که یکی از آنها به دلیل مجاورت با مغازه های خرید سوغاتی، بسیار محبوب است که روزانه صدها مسافر و گردشگر برای بازدید از قلعه از کنار آنها عبور می کنند. در داخل محوطه قدیمی قلعه خانه هایی ساخته شده که مردم همچنان در آنها زندگی می کنند. برخی از این خانه ها نیز بازسازی شده و تبدیل به رستوران شده اند که می توانید در آنها غذاهای خوش طعم ترکی را نوش جان کنید. در گذشته، از قلعه آنکارا به عنوان پایگاه ارتش و جایگاه دیده بانی استفاده می شده است که امروزه تبدیل به یکی از جاذبه های شهر شده که مسافران تور آنکارا در سفر خود حتما از آن بازدید می کنند. در داخل قلعه چندین موزه قرار دارد که اولین آنها به نام موزه اتی (Eti Museum) با حمایت مصطفی آتاتورک راه اندازی شد که تا سال 1948 نخستین موزه جمهوری به شمار می رفت.

امروزه قلعه آنکارا به محل برگزاری کنسرت ها و همایش های فرهنگی تبدیل شده است. ما به شما پیشنهاد می کنیم تا در سفر خود به شهر آنکارا از این بنای تاریخی دیدن کنید.

تمامی حقوق وب سایت محفوظ می باشد کپی رایت 2020 | طراحی وب سایت توسط دارکوب