الماس خاورمیانه هدایت

 4776 483 - 0990 | 1914 8612 - 021

معبد آگوستوس و روم | Temple of Augustus and Rome

آنکارا، به سبب قدمت تاریخی بسیار طولانی که دارد، آثار و بناهای تاریخی بسیاری دارد که هرساله هزاران گردشگر را از سراسر دنیا به سمت خود می کشاند. یکی از بناهای معروف آنکارا، معبد آگوستوس و روم شهر آنکارا می باشد که قدمت آن به پیش از میلاد باز میگردد. در ادامه مطلب با آژانس الماس خاورمیانه هدایت همراه باشید تا با هم گشتی در این معبد تاریخی بزنیم.

معبد آگوستوس و روم آنکارا که در سال 25 پیش از میلاد به دست آگوستوس اکتاویان ساخته شد، امروزه به عنوان یک سایت تاریخی در اختیار محققان و گردشگران است. در سفر به تور آنکارا و بازدید از محله حاجی بایرام شهر آنکارا، می توانید از این معبد تاریخی که با نام آنکی رانوم Ancyranum Monumentum نیز شناخته می شود، بازدید کنید.

معبد آگوستوس و روم آنکارا در قرن دوم پس از میلاد، به دست رومی ها و به منظور ایجاد تغییرات به سبک این امپراتوری و افزایش شکوه و جلال معبد، تغییراتی در آن انجام شد که تا قرن 5 و 6 پس از میلاد نیز به همان صورت ماند و اما توسط رومی ها از این بنای تاریخی بعنوان کلیسا استفاده می شد. در حدود سال 1428 و با مرگ حاجی بایرام ولی، مسجدی که به وی اختصاص داده شده بود در کنار معبد آگوستوس و روم آنکارا بنا شد.

جالب است بدانید که معبد آگوستوس و روم آنکارا تنها به سبب قدمت تاریخی و باستانی اش نیست که توانسته توجه  گردشگران و توریست ها را به سمت خود جلب کند، بلکه دست نوشته ها و کتیبه های بسیار ارزشمند و گران بهای موجود در این معبد است که سبب شده تا این مکان تاریخی برای همگان جذاب باشد. معبد آگوستوس و روم آنکارا که در سال 2016 در لیست آثار آزمایشی سازمان جهانی یونسکو قرار گرفت، 55 متر طول و 36 متر عرض دارد.

گردشگران می توانند تنها از بیرون بنا بازدید کنند. اگر در سفر به تور آنکارا قصد بازدید از این بنای تاریخی را داشتید می توانید از موزه تمدن آناتولی آنکارا و حمام رومی ها که کمتر از یک کیلومتر با معبد آگوستوس و روم آنکارا فاصله دارند نیز بازدید کنید.

تمامی حقوق وب سایت محفوظ می باشد کپی رایت 2020 | طراحی وب سایت توسط دارکوب